Wspólna inicjatywa hoteli w Trójmieście

Trójmiejskie hotele należące do Grupy Hotelowej Orbis po raz czwarty zaangażowały się w organizację gdańskiej edycji Poland Business Run. W charytatywnym biegu udział wzięła rekordowa liczba dwóch tysięcy zawodników – przedstawicieli świata biznesu. Z tej okazji hotele przygotowały dla uczestników posiłki, a dla zwycięzców – ufundowały specjalne nagrody.

Czytaj więcej...

Ta innowacyjna impreza artystyczna odbędzie się w Tel Awiwie w dniach 22- 23 września. Będzie to już trzecia edycja festiwalu, który gromadzi w telawiwskim Muzeum Sztuki tłumy fanów sztuki wizualnej - innowatorów i twórców. W czasie dwudniowego spotkania można wziąć udział w wielu ciekawych wydarzeniach, w tym warsztatach, dyskusjach, wykładach i ekspozycjach. Impreza odbędzie się w godzinach 9 - 19, bilety są dostępne online.

Czytaj więcej...

W sierpniu do Izraela przyjechało 304,6 tys. turystów, pobijając nowy rekord w skali miesiąca. Co znaczące, jest to wzrost o 9% w porównaniu do ub. roku i wzrost o 20% w stosunku do 2017 r. W sumie od stycznia do sierpnia br. Izrael odwiedziło 2,892 mln turystów. W ubiegłym roku, w tym samym okresie, było ich mniej - 2.635 mln. Większość turystów wybrała drogą powietrzną, ale z roku na rok rośnie liczba osób, które decydują się przyjechać do Izraela drogą lądową.


https://itn.co.il/top-stories/august-breaks-new-incoming-tourism-record/

 

Impreza odbędzie się w dniach 10 października do 28 listopada 2019 r. w stolicy Izraela. Na 30 wystawach w 14 miejscach w mieście zostaną zaprezentowane prace 200 artystów izraelskich oraz z wielu innych krajów jak m.in. USA, Kanady, Rosji, Niemiec. W tym roku tematem przewodnim jest „LeShem Shamayim - Na miłość boską!”, co odnosi się do dobrze znanego wersetu z Księgi Miszny, „Każdy spór, który jest dla Nieba, ostatecznie przetrwa, a ten, który nie jest dla Nieba, ostatecznie nie przetrwa”.

Czytaj więcej...

SITE Poland partnerem Travelife, sustainability in tourism.

SITE Poland zostało członkiem Travelife i uzyskało statut Engaged.

Czytaj więcej...

Najlepsze miejsca na długi weekend na przełomie maja i czerwca

Na przełomie maja i czerwca czeka na nas kolejny długi weekend – Boże Ciało w tym roku wypada 31 maja. Jeden dzień wolnego pozwoli na cztery dni wypoczynku.

Czytaj Więcej >>

Najlepsze pomysły na wyjazd rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Wkrótce Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób spędzić ten szczególny dzień ze swoimi pociechami, aby przyniósł jak najwięcej radości i pozostawił przyjemne wspomnienia. Możliwości na uczczenie tego święta jest naprawdę wiele. 

Czytaj Więcej >>

Najciekawsze pomysły na Majówkę

Już w marcu zaczynamy zastanawiać się, jak, a przede wszystkim, gdzie spędzimy Majówkę. W tym roku 1 maja wypada we wtorek, dodając do tego dwa weekendy plus 3 dni urlopu – szykuje się aż niemal 10 dni wypoczynku!  Czytaj więcej >

Najlepsze wiosenne wyjazdy typu city break

City break to alternatywna opcja dla tych wszystkich, którzy nie mają czasu wybrać się na dłuższy wypoczynek. Obejmuje ona wyjazdy weekendowe do najciekawszych miejsc w Europie. Krótkoterminowa wycieczka pozwala na wypoczynek oraz zapoznanie się z kulturą i kuchnią danego regionu.  Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

Kolory i smaki RPA

MARIUSZ KAPCZYŃSKI
redaktor naczelny portalu Vinisfera.pl

<< Nawet najwybredniejszemu turyście uda się spędzić w tym niezmiernie barwnym zakątku świata niezapomniane wakacje. Czymkolwiek się interesuje, na pewno znajdzie to na południowym krańcu Afryki. Kapsztadzkie ulice przypomną mu o dawnych czasach, wybrzeża dwóch oceanów – Atlantyckiego i Indyjskiego – zachwycą surowością pejzaży, a dzikie zwierzęta nauczą pierwotnych praw natury. A gdy zmęczony nadmiarem wrażeń usiądzie, żeby chwilę odpocząć, kieliszek wyśmienitego południowoafrykańskiego wina wprawi go w błogi nastrój satysfakcji z odbytej podróży. >>

Więcej…

Peru, czyli skarb Andów

LUCYNA LEWANDOWSKA

www.lucyna-lewandowska.pl 

 

« Natura obdarowała ten kraj niemal wszystkim, co można sobie wymarzyć. Pustynne wybrzeże Pacyfiku („costa”) ciągnie się przez niemal 2,3 tys. km. Równolegle do linii brzegowej, w niedużej od niej odległości, wznosi się surowy, wyżynny region („altiplano”), a zaraz za nim pasmo Andów („sierra”) z najwyższym szczytem w peruwiańskich granicach – masywem Huascarán (6768 m n.p.m.). Leżącą za majestatycznym łańcuchem górskim wschodnią część kraju pokrywa wilgotny las równikowy („selva”). »

Więcej…

Fuerteventura – podmuch słońca

BARTEK JANKOWSKI

www.TropiKey.com

 

Do szerokiej, jasnej plaży zbliża się fala. Jej czoło przecina energicznie deska surfera. Lazurowy ocean zmienia się przy brzegu w przypominającą spienione mleko kipiel, w której beztrosko baraszkują dzieci. Trochę dalej przechadzają się niczym nieskrępowani nadzy ludzie w różnym wieku. Na horyzoncie majaczą barwne latawce kitesurferów niesionych wiatrem po gładkiej tafli płytkiej laguny... Tak oto wygląda pełna magii Fuerteventura w archipelagu Wysp Kanaryjskich. 

Więcej…