W tym roku najpopularniejszym kierunkiem na wakacje jest Świnoujście. Średnia cena wakacyjnego noclegu wzrosła w porównaniu z zeszłym rokiem o 4,5% i wynosi  77,3 zł w przeliczeniu na osobę. Polacy najczęściej podróżują parami i decydują się na wybór apartamentu.Jak się okazuje, coraz więcej Polaków korzysta z usług noclegowych. Trend utrzymuje się już od zeszłego roku. Potwierdzają to statystyki GUS-u. W porównaniu z poprzednim rokiem nastąpił wzrost udzielanych noclegów o 7%. Według portalu Noclegowo.pl - największej polskiej wyszukiwarki obiektów noclegowych - rosnący popyt na noclegi ma swoje odzwierciedlenie w ilości ofert oraz cenach.

Polacy wybierają Świnoujście
Eksperci Noclegowo.pl zaznaczają, że każdego roku w wakacje Polacy najczęściej wybierają się nad morze. Tym razem również nie zmienili swoich preferencji. Najpopularniejszą miejscowością wybieraną na lato 2019 jest Świnoujście - 10,6%. Na drugim miejscu plasuje się Kołobrzeg - 9,3%. Jeszcze rok temu w zestawieniu miasta te były w odwrotnej kolejności. Oznacza to, że Świnoujście z roku na rok cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród turystów. Na trzecim miejscu znajduje się Gdańsk - 8,96%, a tuż za nim Łeba - 8,77%.

W tym roku nieco drożej
Z danych pochodzących z portalu Noclegowo.pl wynika, że w roku 2019 za wakacyjny nocleg zapłacimy średnio 77,3 zł za osobę. W porównaniu z poprzednim rokiem to wzrost o 4,5%. W najdroższych miejscowościach znajdziemy Sopot oraz Kościelisko, gdzie średnia cena za nocleg to 125 zł za osobę. Niewiele mniej Polacy muszą zapłacić w Helu - 105 zł i w Mikołajkach - 104 zł za osobę. Dużym wydatkiem będzie też nocleg w Gdańsku - 101 zł. Ceny znacznie różnią się w mniejszych i mniej popularnych miejscowościach. Różnica to często nawet 50%. Nad morzem najtaniej można spędzić wakacje w Darłowie - średnia cena za nocleg to 50 zł za osobę. Podobne ceny są też w Dźwirzynie czy Grzybowie - 55 zł.

Najczęściej parami
Polacy niezmiennie najczęściej na wakacje wybierają się parami - 65% pośród wszystkich osób szukających noclegu na wakacje, szukało go właśnie dla dwóch osób.  Często wybierane opcje to także 4 osoby - 12,2% oraz trzy osoby - 9,46%. Co ciekawe, samodzielne podróże również można znaleźć wysoko w zestawieniu. Ponad 5% szukających noclegu, poszukiwało go dla jednej osoby.

Polacy cenią sobie niezależność
Na rynku wynajmu krótkoterminowego możemy znaleźć coraz więcej propozycji samodzielnych apartamentów, co przekłada się także na wybór noclegu.
“W 2018 roku Polacy najczęściej decydowali się na nocleg w kwaterach prywatnych, teraz zdecydowanie częściej wybierają apartamenty - 36,4%. Może być to spowodowane nie tylko większą ilością takich ofert, ale również niezależnością, z jaką wiąże się wybór apartamentu” - twierdzi ekspert Noclegowo.pl, Mateusz Goliat. Na drugim miejscu znaleźć można kwatery/pokoje - 30,5%. Dużo mniejszy odsetek Polaków wybiera natomiast domki letniskowe - 11,7%. 

 

 

 

 

Najlepsze miejsca na długi weekend na przełomie maja i czerwca

Na przełomie maja i czerwca czeka na nas kolejny długi weekend – Boże Ciało w tym roku wypada 31 maja. Jeden dzień wolnego pozwoli na cztery dni wypoczynku.

Czytaj Więcej >>

Najlepsze pomysły na wyjazd rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Wkrótce Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób spędzić ten szczególny dzień ze swoimi pociechami, aby przyniósł jak najwięcej radości i pozostawił przyjemne wspomnienia. Możliwości na uczczenie tego święta jest naprawdę wiele. 

Czytaj Więcej >>

Najciekawsze pomysły na Majówkę

Już w marcu zaczynamy zastanawiać się, jak, a przede wszystkim, gdzie spędzimy Majówkę. W tym roku 1 maja wypada we wtorek, dodając do tego dwa weekendy plus 3 dni urlopu – szykuje się aż niemal 10 dni wypoczynku!  Czytaj więcej >

Najlepsze wiosenne wyjazdy typu city break

City break to alternatywna opcja dla tych wszystkich, którzy nie mają czasu wybrać się na dłuższy wypoczynek. Obejmuje ona wyjazdy weekendowe do najciekawszych miejsc w Europie. Krótkoterminowa wycieczka pozwala na wypoczynek oraz zapoznanie się z kulturą i kuchnią danego regionu.  Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

Koleją przez Meksyk – ah, Chihuahua!

MAJA ZAWIERZENIEC

 

Kraj ten, należący do pierwszej dwudziestki największych państw świata, powszechnie kojarzy się z kukurydzą, tequilą i kulturą prekolumbijską. Turyści odwiedzają Meksyk, aby podziwiać zarówno dawną monumentalną architekturę, jak i przepiękną przyrodę. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że można i warto zejść z utartych szlaków i spojrzeć na tę część Ameryki Łacińskiej z innej perspektywy. Wystarczy wykupić bilet na przejazd koleją z Chihuahua do Topolobampo, aby w trakcie takiej wycieczki odkrywać nieznane oblicza Meksyku stacja po stacji…

Więcej…

Słodkie życie w Kalabrii

MARZENA PAWŁOWICZ

 

Jeśli zdecydujemy się na podróż na słoneczny południowy kraniec Włoch, będziemy czuć się na miejscu jak prawdziwi odkrywcy. W Kalabrii można delektować się pełnym relaksem nad ciepłym Morzem Tyrreńskim, odpoczynkiem na pięknych plażach, uprawianiem sportów wodnych, bogatą przyrodą, wspaniałymi zabytkami, przepyszną kuchnią i słynnym, przyjemnym dolce vita, czyli „słodkim życiem”.

Więcej…

Madagaskar rozkochuje w sobie

JUSTYNA RYBAK

<< Gdy wyobrażamy sobie Madagaskar, częściej widzimy scenerię przygód nowojorskiego lwa Aleksa z popularnego filmu animowanego wytwórni DreamWorks niż czwartą co do wielkości wyspę na naszej planecie leżącą na Oceanie Indyjskim. Większość z nas raczej nie słyszała o tutejszych kopalniach szafirów, nielegalnym wyrębie lasów czy też zamachu stanu z 2009 r. Z drugiej strony Madagasikara, jak o swoim kraju mówią Malgasze, to kraina nie z tego świata, jedno z najwspanialszych miejsc na ziemi, w którym zakochałam się natychmiast, podobnie zresztą jak kilkaset lat temu Maurycy Beniowski, a później Arkady Fiedler. Tu wciąż jeszcze lemury beztrosko igrają w koronach drzew, drogi są nieprzejezdne po deszczach, a wiara w tabu miesza się z nowoczesnym stylem życia. >>     

Więcej…