W sklepie Polskich Kolei Linowych na Kasprowym Wierchu dostępna jest nowa, letnia kolekcja unikalnych ubrań i pamiątkowych gadżetów. Tym razem projektanci wykorzystali motywy tatrzańskich zwierząt i postawili na barwy natury. Wszystkie artykuły wyprodukowano w Polsce na specjalne zamówienie PKL. 

Bluzy, koszulki z unikalnymi wzorami i grafikami, kolorowe skarpety, praktyczne i ekologiczne torby, ciekawe wyroby papiernicze i pamiątki – to tylko część oferty najwyżej położonego sklepu w Polsce, w którym co sezon miłośnicy gór i oryginalnego wzornictwa mogą znaleźć coś dla siebie.  

 

Kolekcja lato 2019 jest utrzymana w stylu tatrzańskim, wykorzystuje również wizerunki zwierząt żyjących w rejonie Kasprowego Wierchu i znajdujących się pod ścisłą ochroną. Kolorystyka odzwierciedla barwy natury. Z koszulek i bluz męskich spogląda na nas niedźwiedź,  z damskich – kozica, a na ubraniach przeznaczonych dla dzieci znajdziemy grafikę przedstawiającą świstaka. Inne gadżety, m.in. magnesy, przypinki i karty pocztowe są utrzymane w tej samej stylistyce. Wszystkie ubrania i gadżety zostały zaprojektowane i wykonane w Polsce z dbałością o detale i najwyższą jakość wykonania.

 

 – Cała kolekcja jest sygnowana logo „Kasprowy Wierch” i dostępna tylko w tym jednym miejscu w Polsce. To bardzo dobra propozycja dla osób, które chcą kupić oryginalne i bardzo dobrej jakości pamiątki z Tatr, które mogą np. stanowić element codziennego ubioru – mówi Patryk Białokozowicz, członek zarządu PKL.

 

Sklep oprócz unikalnej oferty wyróżnia także niezwykła lokalizacja – to najwyżej położony tego typu obiekt w Polsce, znajduje się na wysokości 1987 m n.p.m. Pocztówki, które tam kupimy możemy wysłać prosto ze szczytu, korzystając z dostępnej skrzynki pocztowej. Na Kasprowym Wierchu, tuż obok sklepu znajduje się także najwyżej położona restauracja w Polsce – ,,Poziom 1959’’, gdzie można zjeść smaczny posiłek z wyjątkowym widokiem na Tatry.

 

Wjazd koleją na Kasprowy Wierch nie musi wiązać się z oczekiwaniem w kolejkach do kasy.  By zaoszczędzić czas warto pomyśleć o biletach z wyprzedzeniem i zakupić przejazd online na wybrany dzień i godzinę przez stronę www.sklep.pkl.pl

 

 

 

 

 

 

 

WYSPA LEMURÓW W KSIĄŻKACH I NA EKRANIE

res ce6e14cda0c035730e33af104daae860 full

Bez wątpienia najbardziej znanym polskim autorem piszącym o Madagaskarze jest Arkady Fiedler (1894–1985), pisarz, przyrodnik, podróżnik i porucznik Wojska Polskiego

Czytaj Więcej >>

KAZACHSTAN JAKO CEL TURYSTYKI BIZNESOWEJ

Expo 2017  Nur Alem  Pavilion

 W 2017 r. w Astanie (dzisiejszym Nursułtanie) odbyła się prestiżowa wystawa EXPO, która przyciągnęła gości z całego świata. Stolicę Kazachstanu wybrano nie bez powodu – to obecnie jedno z ciekawszych miejsc do organizowania wydarzeń branżowych, targów, konferencji, kongresów, spotkań firmowych czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych.

 Czytaj Więcej >>

MADERA – ŚLADAMI RONALDA

CR7 Cristiano Ronaldo Mural Madeira by Richard Wilson - richardwilsonartwork

Portugalska wyspa Madera, mimo swojego małego rozmiaru (741 km² powierzchni i ok. 270 tys. mieszkańców), zapisała się na turystycznej, kulinarnej i sportowej mapie naszego globu. Czytaj więcej >

FESTIWAL KWIATÓW NA MADERZE

IMG 1805

Madera jest wspaniałym celem podróży o każdej porze roku, ale to zazwyczaj ostatnie dni kwietnia i maj stanowią wyjątkowy czas na tej wyspie. To wtedy zwykle odbywa się na niej jedno z najpiękniejszych wydarzeń kulturalnych całego archipelagu – Festiwal Kwiatów (Festa da Flor de Madeira).  Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

Południowoafrykański smak dobrej nadziei

 

MARIUSZ KAPCZYŃSKI

autor serwisu Vinisfera o winach, podróżach i kulinariach

 

Republika Południowej Afryki (RPA) ma do zaoferowania nie tylko fantastyczne krajobrazy, wspaniałą faunę i florę, niezapomniane safari oraz niezwykły klimat. Miejsce to uwodzi przybyszów także wyjątkowo smaczną kuchnią i świetnymi winami. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – zarówno wyrafinowani smakosze, pospolite łakomczuchy, jak i różnorodni birbanci i gastronomiczni utracjusze.

Więcej…

Wszystkie twarze Dubaju

Opera została otwarta 31 sierpnia br.Dubai-Opera-page-010
© DUBAI OPERA


KATARZYNA KAŁUŻA-NAWROT

MARCIN LEWANDOWSKI

www.meet-the-bidder.com

Według niektórych Dubaj wystarczy odwiedzić tylko raz w życiu, dlatego gdy zdecydowaliśmy się na ponowną podróż do tego miasta, założyliśmy, że obalimy ten mit. Tym razem nasza wycieczka zapowiadała się spokojniej. Myśleliśmy, że wiemy, czego się spodziewać. Wyszliśmy z samolotu i nie doznaliśmy szoku kulturowego ani termicznego. Rozejrzeliśmy się dookoła z zadowoleniem – poczuliśmy się tu jak w domu. Rozpoznawaliśmy ulice i prawie wszystkie budynki. Część z nich wywoływała jednak w nas konsternację. Nie byliśmy pewni, czy widzieliśmy je już w zeszłym roku. Mieliśmy wrażenie, że wszystkiego wokół jest więcej – zabudowań, ludzi, samochodów, restauracji, sklepów i... życia.

Więcej…

Z plecakiem przez Papuę-Nową Gwineę

KAROLINA SYPNIEWSKA

 

<< Papua-Nowa Gwinea stawia przed podróżnikiem wiele wyzwań. Nie jest to kraj na odbycie pierwszej dalekiej wyprawy za granicę. Niedostępna informacja turystyczna, niezbyt stabilna sytuacja polityczna i korupcja nie wróżą najlepiej początkującym globtroterom. To właśnie dlatego zdecydowałam się wybrać ten kierunek na moją kolejną egzotyczną podróż. W państwie, w którym praktycznie nic nie zostało przygotowane na przyjęcie turystów, każde doświadczenie będzie niezmiernie autentyczne. Za cel wyjazdu postawiłam sobie poznanie uderzająco pięknej przyrody i obcowanie z przedstawicielami lokalnej ludności, niezwykle niejednolitej pod względem kulturowo-etnicznym. >>

Więcej…